Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
2020 e- Śpiewograniec – edukacyjna baza piosenek harcerskich i turystycznych
, Data rozpoczęcia realizacji: 2020-09-14

W 1989 roku odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej ŚPIEWOGRANIEC, podczas którego każdego roku blisko 300 harcerek i harcerzy z całej Polski prezentuje swój dorobek artystyczny. W bieżącym roku odbyła się XXVI edycja tej imprezy, a od jej początku uczestniczyło w niej ponad 7 tys. osób, prezentując na przesłuchaniach konkursowych ponad 700 utworów.

ŚPIEWOGRANIEC na stałe wpisał się w krajobraz kulturalny województwa podkarpackiego stając się jego swoistą wizytówką. Dorobek artystyczny Festiwalu może być z powodzeniem wykorzystany zarówno do działań edukacyjnych jak i do zapoznania się z twórczością artystyczną związaną z harcerstwem, turystyką czy żeglarstwem.

W sierpniu br. projekt e-śpiewograniec - baza utworów harcerskich i turystycznych uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w kwocie 23 tysięcy złotych.

  • W ramach projektu przewidujemy utworzenie bazy materiałów umieszczonych na platformie wsparcia działań kulturalnych: utworów audio-video, audio oraz tekstów piosenek z funkcjami gitarowymi – Robert Kędziora, pomysłodawca i organizator wszystkich 26 edycji imprezy - Dostęp do materiałów będzie nieodpłatny dla osób wykorzystujących je w celach edukacyjnych: instruktorów muzyki, wychowawców oraz instruktorów harcerskich, nauczycieli czy poznawczych.

W ramach projektu stworzona zostanie baza z 117 utworami (teledyski audio-video) oraz 75 utworami audio wraz opracowanymi tekstami i funkcjami gitarowymi. Dodatkowo korzystający z platformy będą mogli samodzielnie przygotowywać wydruki tekstów utworów z funkcjami gitarowymi, złożyć i wydrukować śpiewnik.

Zakończenie projektu jest przewidziane na połowę listopada, wtedy też zostanie uruchomiony dostęp do bazy utworów poprzez dedykowaną stronę internetową e.spiewograniec.pl.

Projekt e-spiewograniec realizowany jest przez Stowarzyszenie ESTEKA przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego w ramach projektu Mecenat kulturalny II oraz darczyńców prywatnych. Wartość dofinansowania Województwa podkarpackiego wynosi 23.000 zł 

 

ŚPIEWOGRANIEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej organizowany od 1989 roku w Tarnobrzegu. Pomysłodawcami imprezy byli Robert Kędziora i Mariusz Dziob. Uczestnikami festiwalu są harcerki i harcerze z terenu całej Polski. Festiwal od początku wspiera finansowo Urząd Miasta Tarnobrzega oraz kilkudziesięciu sponsorów, zarówno osób fizycznych jak i prawnych.

 

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]